Sportovní vyžití v areálu Orlík-Struhy II

Možnosti sportovních aktivit a her

Minigolf

Minigolf

Můžete si u nás zahrát minigolf o 18 jamkách, jenž je posazen v přírodě areálu, a při hře můžete pozorovat volně pobíhající sysly po travnatých plochách. Minigolf je vhodný pro děti od 5 let s doprovodem. Vybavení v podobě holí a míčků si můžete zapůjčit v recepci hlavní budovy. Prosíme však o dohled nad dětmi, aby nešlapaly na dráhy a o pomoc při vyndavání míčků z jamek - hrozí prošlápnutí dráhy - děkujeme.

Tenis

Tenisový kurt

V areálu nalezenete i tenisové hřiště s umělohmotným povrchem a ohraničené vysokou dráťěnkou. Vybavení si můžete dovést vlastní nebo si jej zapůjčit v recepci hlavní budovy. Půjčujeme rakety i míčky. Vstup na tenisové hřiště vyžaduje vhodnou obuv s hladkou podrážkou sálového typu.

Lodičky, pramičky

Lodičky na pádla i na motor

Jako novinku nabízíme v areálu Loužek lodičky, zejména pramičky, k zapůjčení. Zapůjčit si je můžete s pádly a brouzdat zátokou, dělat závody kolem bóje, nebo jet někam na výlet. Případně si můžete zapůjčit lodičky s benzínovým motorem a podívat se i mimo zátoku a uskutečnit tak vzrušující výlet. Lodičky s motorem půjčujeme osobám starším 18 let nebo s doprovodem. Na řízení není potřeba žádného oprávnění a s obsluhou a dodržením určitých dopravních předpisů na vodě budete seznámeni při půjčování a předávání.

Šlapadla

Šlapadla

Šlapadla jsou oblíbenými především u mladších. K dispozici máme dvě šlapadla, jež mají skluzavky, žebřík z vody, posezení pro dvě osoby ke šlapání a s placem pro opalování. Kapacita jednoho šlapadla jsou maximálně 4 osoby a alespoň jedna osoba musí být starší 15 let.

Fotbal

Hřiště pro kopanou

K hraní her jako jsou kopaná, florbal, vybíjená a podobné máme k dispozici hřiště se dvěma brankami. Na požádání toto hřiště můžeme nalajnovat a vyznačit čáry pro hraní konkrétních her. Standardně je u hřiště jedna lavička. V případě větších akcí nebo dle požadavků můžeme k hřišti dodat další lavičky k sezení.

Volejbal

Hřiště pro míčové hry

Pro míčové hry máme další dvě hřiště. Tato hřiště jsou vhodná pro míčové hry jako jsou volejbal, nohejbal, ringo, házená, badminton. Sítě jsou standardně připravena pro volejbal, pokud požadujete změnu výšky pro jinou hru, potom kontaktujte recepci a síť Vám někdo ze zaměstnanců posune dle požadavků. Některé míče na některé hry a rakety pro badminton včetně košíčků jsou k dispozici k půjčení na recepci. K zapůjčení je i pumpička k huštění míčů.

Kuželky

Lesní kuželky

Na okraji lesa si můžete zahrát lesní kuželky. Kuželky naleznete v blízké kovové bedně, vyskládáte si je na hrací plochu a hra může začít. Podstava kuželek byla v roce 2013 zrekonstruována.

Chytání ryb

Rybolov

Celý areál tvoří poloostrov a dvě zátoky. Z jedné strany poloostrova je pláž určena ke koupání a k půjčovně lodiček a z druhé strany je ideální místo pro chytání ryb. Ideálním místem je zejména z toho důvodu, že břeh je oddělen od zbytku areálu a od rekreantů lesem, je zde tedy klid a díky pořádání rybářských táborů je v těchto místech i zakrmeno na pořádné úlovky. K rybolovu je možné si zapůjčit i lodičku.

Petanque...

Petangue, cyklistika, in-line, a další

K zapůjčení je na recepci i další sportovní a herní vybavení. Můžete si zde dále zapůjčit petangue pro 3 i pro 6 hráčů, šipky, tága a koule ke hře kulečník, pálky a míček ke stolnímu tenisu a další jiné vybavení. Z našeho areálu můžete podnikat i cyklistické výlety na různá turisticky zajímavá místa a nebo po areálu trénovat in-line bruslení.

"Making the simple complicated is commonplace; making the complicated simple, awesomely simple, that's creativity"
- Charles Mingus